Pre zobrazenie cien na našich veľkoobchodných stránkach je potrebná registrácia, po schválení a Vašom prihlásenie je Vám k dispozícii kompletný sortiment vrátane cien. Zavrieť

Typy kontaktných šošoviek

Kontaktné šošovky môžeme rozdeliť niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchší spôsob delenia je podľa periodicity výmeny. Ďalej ich môžeme deliť podľa materiálu, z ktorého boli šošovky vyrobené, podľa typu korekcie a podľa zafarbenia.

Kontaktné šošovky podľa periodicity výmeny

Periodocitou výmeny je myslená doba, po ktorú šošovky používate než je ich vyhodíte. Počas takéhoto požívanie ich nosíte cez deň a na noc ich vyberáte z očí. Podľa periodicity výmeny sa kontaktné šošovky delia na jednodenné šošovky a šošovky pre plánovanú výmenu (štrnásťdenné, mesačné, trojmesačné).

Jednodňové kontaktné šošovky

Jednodňové šošovky sú určené pre nosenie počas jedného dňa. Ráno je nasadíte na oko a večer vyhodíte. Druhý deň si rozbalíte nové. Je to nielen zdravý, ale aj veľmi pohodlný spôsob nosenia (tiež najnákladnejšie), pretože nie je nutné o šošovky starať a čistiť ich pomocou roztokov. Preto sú ideálne napr. Pri letných a zimných športoch.

Kontaktné šošovky pre plánovanú výmenu
Plánovaná výmena je doba po uplynutí ktorej nahrádzate Vaše kontaktné šošovky novými. Musia sa čistiť a dezinfikovať pomocou tzv. Roztokov. Oproti jednodňovom kontaktným šošovkám sa jedná finančne o oveľa dostupnejšie variantu nosenia.

Patrí sem kontaktné šošovky:

- dvojtýždňové
- mesačné
- trojmesačné
- ročné

Kontaktné šošovky podľa doby nosenia

Doba nosenia znamená, ako dlho máte kontaktné šošovky nepretržite nasadené na očiach.

Jednodňové obvykle nie sú na očiach nasadené dlhšie ako 12 - 18 hodín. Šošovky sa na noc ukladajú do roztokov.

Kontaktné šošovky pre predĺžené nosenie majú väčší obsah vody a tenšie stredovú hrúbku, aby bol uľahčený prístup kyslíka k rohovke. Kontaktný čočoky pre predĺžené nosenie by nemali byť nasadené dlhšie ako 7 dní nepretržite. O tomto nosenie by ste sa mali poradiť s Vaším aplikátorom.

Kontaktné šošovky na kontinuálne nosenie môžu byť nasadené na oku nepretržite 30 dní a 29 nocí.

Tieto šošovky sú vyrábané zo superpropustného silikónhydrogél, ktorý poskytuje rohovke dostatočný prístup kyslíka a tým zaručuje bezpečné nosenie týchto kontaktných šošoviek počas celého mesiaca.Kontaktné šošovky podľa typu korekcie

Kontaktné šošovky korigujú krátkozrakosť, ďalekozrakosť aj astigmatizmus alebo presbyopiu.
Sférické kontaktné šošovky naprávajú krátkozrakosť (myopiu) a ďalekozrakosť (hypermetropiu). Tórické kontaktné šošovky Vám kontaktológ predpíše pokiaľ máte astigmatizmus. Okrem priemeru, zakrivenia a sférické hodnoty majú tiež ďalšie parametre a tými cylinder a os.

Bifokálne, multifokálne a progresívne kontaktné šošovky sú šošovky, ktoré môžu nosiť ľudia s presbyopiou (nositelia okuliarov na čítanie).

Kontaktné šošovky podľa zafarbenia

Farebné kontaktné šošovky sa delia na číre, farebné, farebné krycie, farebné zvýrazňovacie a obrázkové kontaktné šošovky.

Sfarbenie pre ľahšiu manipuláciu je veľmi svetlé a nemá žiadny vplyv na farbu očí - nemení ju. Sfarbenie je určené na to, aby bola kontaktná šošovka lepšie vidieť pri manipulácii.

Zvýraznenie farby - tieto kontaktné šošovky sú priesvitné a zvýrazňujú prirodzenú farbu Vašich očí. Sú určené pre svetlé oči (modré, hnedé, zelené alebo sivé). pri nasadení vzniká zmes farieb Vašich očí a farby kontaktných šošoviek.

Krycie kontaktné šošovky - zmení farbu Vašich očí nech máte oči svetlé alebo tmavé. Farba kontaktné šošovky prekryje Vašu prirodzenú farbu očí.

Obrázkové kontaktní čočky - jsou čistě kosmetické a mohou být i dioptrické. Jsou určeny pro různé příležitosti oslav, párty, jako módni doplněk k oblečení.

Videonávod ako si na nasadiť kontaktné šošovky. Produkty
na porovnanie (0)