Pre zobrazenie cien na našich veľkoobchodných stránkach je potrebná registrácia, po schválení a Vašom prihlásenie je Vám k dispozícii kompletný sortiment vrátane cien. Zavrieť

Ochrana očí u detí

Deti vyrazili do školských lavíc a do škôlok, prázdniny skončili. Slnečné UV žiarenie však trvá ďalej. V ďalšej časti nášho seriálu nazvanej Ochrana očí u detí sa budeme venovať predovšetkým UV žiarenia, ale aj namáhanie očí malých školákov a tréningu očí.

 

Prečo je dôležitá ochrana očí u detí?
Detské oči majú nezrelú a transparentnejšie šošovku a širšie zrenice. U detí vo veku do 10-tich rokov je šošovkou absorbované 75% UV žiarenia v porovnaní s 10% u dospelých starších ako 25 rokov. Navyše deti trávia viac času vonku ako dospelí - sú tak vystavené viac UV žiareniu.

 
Vzhľadom na to, že následky vystavenie oka UV žiarenia sú v priebehu času kumulatívne, je veľmi dôležité chrániť oči už od detstva. Nedávna štúdia vykonaná v Austrálii ukázali, že 80% detí má už do 15. roku života známky poškodenia oka UV žiarením.

 

Ochrana očí u detí sa podceňuje!
Ochrana očí u detí sa veľmi podceňuje. Poškodenie očí UV žiarením totiž nie je hneď viditeľné. Snáď preto na ochranu očí u detí mamičky tak často zabúdajú. Posledné štúdie odhadujú, že iba 3% detí pravidelne nosí slnečné okuliare a že 23% kumulatívnej celoživotné expozície UV žiareniu dosiahnu tieto deti už vo veku 18 rokov.

cvičenie očí
S návratom z prázdnin zasadne rada školákov nielen k učebniciam a knižkám, ale aj k televízii a k ​​počítačovým hrám. Dalo by sa povedať, že po "miernom letnom odpočinku" budem svoje oči ďaleko viac potrebovať a namáhať. Spoločnú zábavou pre rodičov i deti môže byť cvičenie očí podľa Batesa. Strávite tak spoločné chvíle a potrénujete svoje oči. Cvičenie očí, ktoré spočíva v uvoľnení a striedavému zaostrovanie očí na najrôznejšie predmety a vzdialenosti sa budeme podrobne

 


 

Videonávod ako si na nasadiť kontaktné šošovky. Produkty
na porovnanie (0)