Pre zobrazenie cien na našich veľkoobchodných stránkach je potrebná registrácia, po schválení a Vašom prihlásenie je Vám k dispozícii kompletný sortiment vrátane cien. Zavrieť

Kúpanie v kontaktných šošovkách

Kúpanie v kontaktných šošovkách sa riadi určitými pravidlami:

1) Najlepšie do vody berte kontaktné šošovky jednodenné, ktoré po kúpaní vyhodíte.


2) Ak sa predsa len kúpete s kontaktnými šošovkami na dlhšiu plánovanú výmenu, tak po každom okúpaní kontaktné šošovky vyberte a očistite v roztoku na čistenie vhodnému. Na čistenie kontaktných šošoviek by sme odporučili ReNu MultiPlus, torý si po vybratí kontaktné šošovky môžete prikvapnúť aj do oka ako dezinfekciu. Na dlhodobejšie efektívne čistenie kontaktných šošoviek potom odporúčame AOSEPT. U AOSEPT sa však striktne požaduje dodržiavať očistný postup popísaný v návode a v žiadnom prípade si ho nepřikapávejte do oka priamo! Ide totiž o peroxid vodíka, ktorý perfektne dezinfikuje, avšak bez neutralizácie neznesiteľne páli!


3) Najvyššie vždy používajte plavecké okuliare. Je to z toho dôvodu, aby sa Vám jednak šošovky nevyplavila z očí a za druhé aby ste si tak ľahko nezaniesli infekciu pod kontaktnú šošovku. Mimochodom plavecké okuliare sa robia tiež dioptrické.


4) Všetko je tu popisované z toho dôvodu, že vo vode môžete dostať pod kontaktnú šošovku baktériu tzv. Akantaméby, ktorá dokáže spôsobiť na oku až úplnú slepotu. Preto je dobré dodržiavať vyššie popísané pravidlá. Akantaméba má krásne živnú pôdu pod kontaktnou šošovkou s ktorou sa kúpete a najlepšie pre ňu v nej ešte prespíte. Žije vo vode a na oku bez kontaktné šošovky sa len tak neuchytí. Iné to však je s okom na ktorom je kontaktrní šošovka.


Nechceli sme Vás týmto vyplašiť, ale radi by sme, aby ste si všetci uvedomovali, že kontaktné šošovky sú síce ľahkou a cenovo dostupnou voľbou pohodlné korekcie Vašeho zraku, ale riadia sa celkom prísnymi pravidlami, ktoré sú nevyhnutne potrebné dodržiavať, aby ste boli všetci maximálne spokojní s Vašimi kontaktnými šošovkami. Preto v prípade dodržiavanie vyššie popísaných rád, sa nemáte čoho báť. Ona aj táto infekcia je veľmi vzácna, ale pozor, existuje a môže postihnúť kohokoľvek kto jej dá šancu! Preto sa nebojte v kontaktných šošovkách kúpať, ale preventívne sa riaďte pokynmi, ktoré kúpanie v kontaktných šošovkách je maximálne bezpečné.Videonávod ako si na nasadiť kontaktné šošovky. Produkty
na porovnanie (0)