Pre zobrazenie cien na našich veľkoobchodných stránkach je potrebná registrácia, po schválení a Vašom prihlásenie je Vám k dispozícii kompletný sortiment vrátane cien. Zavrieť

Kontaktné šošovky a UV žiarenie


Chráňte oči pred slnečným žiarením!


S prichádzajúcim letom sa do nášho podvedomia dostávajú otázky spojené s ochranou pred UV žiarením (ultrafialovým žiarením). Nielen Vaša pokožka ale potrebuje chrániť. Nemenej dôležitou starostlivosť treba venovať tiež ochrane očí.

Ako pôsobí UV žiarenie na oči?
Na rozdiel od kože nie sú očné šošovky vôbec schopné regenerácie prirodzenou cestou. Účinok UV žiarenia sa v priebehu života kumuluje a zvyšuje riziko postihnutia očí, predovšetkým u mladých ľudí. Nepodceňujte preto ochranu očí pred UV žiarením v detskom veku.Aké očné ťažkosti môže UV žiarenie vyvolať?
Šedý zákal (katarakta) - zníženie transparentnosti očné šošovky vďaka dlhodobému hromadeniu poškodenia proteínov v očnej šošovke.
Makulárnej degenerácie - je síce vekovo podmienená, ale UV žiarenie má na ňu nepriamy vplyv
Rakovina očných viečok - druh melanómu kože

Ako vyzrieť na UV žiarenie pri ochrane očí?
UV žiarenie pôsobí na naše oči nielen v lete, keď mu venujeme viac pozornosti. K maximálnej očnej expozícii UV žiarenia dochádza v neočakávaných časoch a neočakávaných zemepisných šírkach. Expozícia UV žiarenie navyše nie je relatívne ovplyvnená výskytom oblačnosti, čo zvyšuje dôležitosť ochrany proti UV nielen počas leta, ale v priebehu celého roka. Najvyššia miera UV žiarenia nastáva pod uhlom dopadajúceho svetla okolo 40 °.


5 spôsobov ako chrániť oči pred slnečným žiarením
1. Kontaktné šošovky s UV ochranou
Kontaktné šošovky s prvou alebo druhou triedou ochrany proti UV žiareniu chránia pred lúčmi dopadajúcim pod všetkými uhlami.


2. Nepodceňujte hygienu
Predovšetkým dámy by mali dbať na každodenné starostlivé odličovanie a používanie vhodnej očnej kozmetiky. Kvalitné prostriedky na odlíčenie očí nájdete v kategórii očnej kozmetika.

3. Potravinové doplnky pre oči obsahujúce luteín
Luteín sa nachádza v potrave v keli, špenáte, brokolici. Najpraktickejšie je určite jeho konzumácia formou potravinových doplnkov.


4. Okuliare
Nepodceňujte výber slnečných okuliarov. Neriaďte sa iba značkou a dizajnom. Niekedy vysoká cena neznamená vyššiu kvalitu.

5. Slnečný svit je najvýraznejší medzi desiatou hodinou rannou a druhou hodinou popoludní. V tejto dobe sa odporúča neopoalovat sa a nevystavovať kožu zvýšenému riziku. U očí je to inak! Oči sú vystavené nejintenzivnějšímu riziku dopoludnia a neskoro popoludní, takže nezabudnite svoje oči chrániť pred UV po celý deň!

Videonávod ako si na nasadiť kontaktné šošovky. Produkty
na porovnanie (0)