Pre zobrazenie cien na našich veľkoobchodných stránkach je potrebná registrácia, po schválení a Vašom prihlásenie je Vám k dispozícii kompletný sortiment vrátane cien. Zavrieť

Akantameba

Akantaméba, presnejšie akantamebatická infekcia je druh meňavky, ktorá dokáže napadnúť oko a pri zanedbaní včasnej návštevy lekára môže viesť až k úplnému zničeniu oka. Toto ochorenie sa v našich zemepisných šírkach dostať len ojedinele, ale dá. Väčší problém je v oblastiach tropických a subtropických. Problémom väčšinou je, že améby dokážu veľmi dobre vzdorovať i antibiotikám, takže liečba býva veľmi obtiažna a zdĺhavá a jej výsledok je koľkokrát neistý.


Čím skôr vyhľadáte lekársku pomoc, tým je väčšia pravdepodobnosť, že vyliečenie dotiahnete do úspešného konca. Akantamébu môžete dostať do vášho oka najľahšie pri kúpaní, alebo umývanie tváre, kedy sa vám vašou nepozornosťou do očí dostáva voda a vy v očiach máte kontaktné šošovky. Akantaméba sa "uhniezdi" medzi kontaktnou šošovkou a okom a oko napadne. Nie je to okamžite, takže ak dodržiavate pri kúpaní určité pravidlá, nemala by vám táto infekcia hroziť.
Ako sa prejavuje akantaneba?

Napadnuté oko spočiatku svrbí a začne sa na ňom robiť taký akoby kruhovitý fliačik. S každým dňom sa svrbenie stupňuje a fliačik zväčšuje až prechádza v bolesť a na oku je infekcia úplne zrejmá neprirodzeným vzhľadom, kedy máte oko doslova "vyžraté" a prichádzate pozvoľna o zrak. Ak teda viete, že ste sa kúpali v kontaktných šošovkách, že ste dobre mienené rady zanedbali a podobné príznaky na sebe pozorujete, okamžite vyhľadajte pomoc očného lekára, alebo priamo špecializované nemocničné ošetrenie, ktoré vám očným lekárom bude rovnako odporúčané. Avšak pozor! Vzhľadom k tomu, že kontaktné šošovky vás môžu svrbieť i vďaka tomu, že ich používate ku koncu doby určenej k noseniu, alebo máte oči len unavené, prípadne ste sa zdržovali v prostredí, ktoré vaše oči len podráždilo, nemusíte doktora s podozrením na akantamebu po každom kúpaní vyhľadávať. Zas tak časté ochorenie to nie je. Môžete sa na neho popýtať tiež u svojho očného špecialistu, ktorý vám vysvetlí podrobnosti. Nechceli sme Vás týmto vyplašiť, ale radi by sme aby ste si všetci uvedomovali, že kontaktné šošovky sú síce ľahkou a cenovo dostupnou voľbou pohodlné korekcie Vašeho zraku, ale riadia sa celkom prísnymi pravidlami, ktoré sú nevyhnutne potrebné dodržiavať, aby ste boli všetci maximálne spokojní s Vašimi kontaktnými šošovkami.

Videonávod ako si na nasadiť kontaktné šošovky. Produkty
na porovnanie (0)